X
تبلیغات
زولا

درد بی کسی را بی کس داند و بس

صدور مجوز برای ۱۶۰ هزار عنوان کتاب

صدور مجوز برای ۱۶۰ هزار عنوان کتاب    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۱۱:۴۶ AM


سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از شهریور ۹۲ تا ۲۴ آبان ۹۴ به بیش از ۱۶۰ عنوان کتاب مجوز چاپ داده شده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حسین نوش آبادی در نشست خبری هفتگی خود افزود: در طول دولت یازدهم تعداد شمارگان کتاب 342 میلیون و 367 هزار و 322 نسخه بوده است.

وی گفت: این کتاب ها در موضوعات مختلف از جمله علوم، ادبیات، دین، علوم اجتماعی و کودک و نوجوان بوده است.

نوش آبادی با نگران کننده خواندن نرخ مطالعه در کشور افزود: میزان مطالعه از پنج دقیقه تا در خوشبینانه ترین حالت 20 دقیقه در روز عنوان می‌شود که حداقل باید به یک ساعت در روز برسد.

سخنگوی وزارت ارشاد همچنین از برگزاری جایزه جلال در هفته کتاب (23 آبان تا اول آذر) خبر داد و گفت: تاکنون نامزدهای بخش های رمان، مستندنگاری و نقد ادبی معرفی شده اند.

نوش آبادی افزود: 2 هزار کتاب در چهار بخش بررسی شده است و جایزه جلال هم قرار است به نحوی برگزار شود که حداقل هم طراز جایزه کتاب سال باشد تا مشکل سال گذشته را نداشته باشیم.


مخالف افزایش تعرفه کاغذ هستیم


سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ مخالف افزایش تعرفه کاغذ هستیم زیرا این افزایش باعث افزایش قیمت کاغذ و در نهایت افزایش قیمت کتاب و محصولات فرهنگی وابسته به کاغذ می‌شود.


حسین نوش‌آبادی در نشست خبری هفتگی خود افزود:‌ باید با کنترل و مدیریت کاغذ و ملزومات چاپ به خوبی مطبوعات و محصولات فرهنگی را در جامعه عرضه کنیم تا مخاطبان کاهش نیابند زیرا این موضوع برای ما خیلی مهم است.


وی گفت:‌ تاکنون جلسات مشترکی با نهادهای ذیربط به ویژه وزارت صنعت و معدن در این خصوص برگزار شده است و ما از آن‌ها خواسته‌ایم هم از حداکثر ظرفیت کاغذ در داخل استفاده شود و هم از صنعت کاغذ حمایت جدی صورت گیرد.


سخنگوی وزارت ارشاد گریزی هم به برگزاری نمایشگاه مطبوعات زد و افزود:‌ حضور نداشتن یا غیبت برخی دوستان رسانه‌ای که جایشان واقعا خالی بود گله‌مندی ما را به همراه دارد اما این باعث کمرنگ شدن استقبال مخاطبان از این نمایشگاه نشد.


نوش‌آبادی گفت: این کار برخی از دوستان رسانه‌ای کم لطفی به مخاطبان بود و انتظارات آن‌ها نباید موجب قهر آن‌ها می‌شد.


سخنگوی وزارت فرهنگ و وزارت ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی،‌ گردش مالی وزارتخانه را کاملا شفاف اعلام کرد و افزود:‌ هیچ برنامه ملی و استانی به دلیل کمبود بودجه تعطیل نشده است.


نوش آبادی گفت:‌ شخص رئیس جمهور،‌ وزیر و رئیس سازمان مدیریت همواره مراقبت لازم را بر بودجه فعالیت‌های فرهنگی دارند.


وی افزود:‌ ارکستر سمفونیک ملی و تهران با وجود کاهش اعتبار تعطیل نشده اند اما این نگرانی وجود دارد که در نحوه ارائه برنامه‌هایشان خلل وارد شود که این موضوع با پیگیری شخص رئیس جمهور دنبال می‌شود.


نوش‌آبادی گفت:‌ در این‌باره بخشی از وعده 5 میلیارد تومانی رئیس جمهور جذب شده است و امیدواریم مابقی آن را به زودی جذب کنیم.


وی در پاسخ به سوالی درباره پلمپ دانشکده خبر افزود:‌ این موضوع یک مقدار تقصیر مسئولان دانشکده بود زیرا فردی که مالک ساختمان است مطالبه مالی داشت و این فرد حکم قضایی گرفت که در حکم قضایی انسداد ساختمان آمده بود.


سخنگوی وزارت ارشاد گفت:‌ بلافاصله موضوع از طریق وزارت ارشاد و خبرگزاری ایرنا دنبال و ساختمان رفع پلمپ شد.


نوش‌آبادی در ادامه درباره زمان تشکیل شورای عالی سینما افزود: منتظر تصمیم و برنامه‌ریزی دفتر رئیس جمهور و حضور آقای روحانی هستیم تا شورای عالی سینما بار دیگر تشکیل شود.
------------------------------------
بخشش دروازه بان پرسپولیس در انتظار نظر کمیته داوران    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۱۲:۲۵ PM


رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: برای بخشش کارت قرمز ایمان صادقی، منتظر اعلام رسمی کمیته داوران در خصوص درخواست این باشگاه هستیم تا تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ اسماعیل حسن زاده، درباره درخواست باشگاه پرسپولیس مبنی بر بخشش اخراج دروازه بان تیم خود به دلیل اشتباه داوری گفت: با توجه به آیین نامه انضباطی فیفا که اعلام کرده اگر داور مسابقه در تصمیم انضباطی (کارت زرد و قرمز) اشتباه آشکار انجام دهد، موضوع می تواند در کمیته انضباطی مطرح شود و این کمیته اختیار و اجازه تصمیم گیری در حذف و یا تبدیل کارت را دارد و در این خصوص نیز چند نمونه قدیمی هم داشته ایم که سلیقه کمیته انضباطی درباره این موضوعات بر این است که ابتدا ادعای باشگاه معترض را به دپارتمان داوری ارجاع می دهیم و نظر کارشناسی آنها را می پرسیم.

وی افزود: با توجه به مجموع دلایل و مدارک، اگر به این نتیجه برسیم که نظر داور اشتباه بوده، آن را اصلاح می کنیم. تاکنون در هر موردی که تصمیم به تغییر نظر داوری گرفته ایم طبق نظر کتبی و صریح دپارتمان داوری بوده است. در نهایت منتظر اعلام رسمی کمیته داوران در خصوص درخواست این باشگاه هستیم تا تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.

حسن زاده در ادامه درباره بحث اجرای محرومیت های مالی در لیگ های برتر، دسته اول، دوم و سوم گفت: خوشبختانه دبیر کل و ریس سازمان لیگ فوتبال به طور جدی بحث اجرای باقیمانده مطالبات را از باشگاههای بدهکار پیگیری می کنند. فدراسیون فوتبال برای نخستین بار در اجرای احکام مالی با هماهنگی مقامات فدراسیون و همت سازمان لیگ، گام موثری برداشته است .

وی افزود: تنها دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به دلیل دولتی بودن، شرایط پرداخت بدهی هایشان مشخص نیست و قرار است نشستی را با دبیر کل، رئیس سازمان لیگ و همچنین نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار کنیم تا در این باره تصمیمات نهایی و اجرایی گرفته شود. در لیگ های پایین تر نیز تقریبا 50 درصد مطالبات با تصمیماتی که در اول فصل گرفته شده بود، پرداخت شده است. بدون شک اگر باشگاهی اقدام مناسب در راستای بدهی های خود انجام ندهد با محرومیت ها و یا تعلیق فعالیت در فوتبال مواجه خواهد شد.

وی در خصوص شهرآورد و رفتار مناسبی که تماشاگران دو تیم داشتند، گفت: در شهرآورد هشتاد و یکم یکی از کم حاشیه ترین یا می توان گفت بی حاشیه ترین دربی ها را شاهد بودیم و سازمان لیگ فوتبال ایران نیز برنامه های فرهنگی مناسبی برای شهرآورد اجرا کرد. تماشاگران ضمن ارج نهادن به مراسم مذهبی و همدردی با کاپیتان فقید این تیم، عملکرد بسیار مناسبی را از خود به جای گذاشتند. بر همین اساس برای نخستین بار از کانون هواداران دو باشگاه تقدیر خواهیم کرد. سازمان لیگ از درآمد مالی فدراسیون فوتبال از جریمه های انضباطی، 10 میلیون تومان به کانون هواداران هر باشگاه پرداخت می شود.

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: اگر در مسابقات آتی طبق گزارش ها، توهین یا فحاشی در ورزشگاه ها صورت نگرفته باشد،از کانون های هواداران میهمان و میزبان تقدیر می شود و پاداش نقدی دریافت می کنند. ضمن اینکه نحوه پرداخت باشگاه ها به کانون هواداران بر اساس سیاست های باشگاه های مربوطه است.

------------------------------------


بیشتر سخنانی که به پادشاهان گذشته نسبت می دهند، دروغ و بی پایه و اساس است. بزرگترین فیلسوف های جهان - حکیم ارد بزرگ

دیوانسالاران و مدیران، باید پشتیبان و همراه گروه های مردمی باشند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studie

سیاستمدار بزرگ ، به شمار مردم ، پاسبان و نگهبان دارد . حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

بسیار یاد کردن از سختی های زندگی ، بردگی می آورد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

خویشتن خویش را ، دوست داشته باشیم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

نام دیگر آب ، زندگی است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

نگهداری از زیست بوم های گیاهی و جانوری ، ریشه در منش و فرهنگ ما دارد . سخنان حکیم ارد بزرگ - سخنان بزرگان

واژه ایی برای بیان میزان ارزش آب ، یافت نمی شود . حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ (فیلسوف ایرانی)

تا چیزی از دست ندهی ، چیز دیگری بدست نخواهی آورد ، این یک هنجار و قانون همیشگی است .  سخنان بزرگان ، حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران)

ایران باید همواره سرچشمه مهر، شادی و آزادی باشد .  سخنان زیبای ارد بزرگ

 

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگوییم : اینبار ، کار ناتمام را به پایان می رسانم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

در سرزمینی که کار و آرمان بزرگ هست ، دوستی های نابهنجار دختر و پسر گل نمی کند . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف معاصر)

درباره دیگران ، زود داوری نکنیم . جملات ناب , سخنان ناب حکیم ارد بزرگ

چهره و کردارمان می تواند ، نمای بخت مان نیز باشد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

خردمند از آن رو خوشبخت است، که می داند خوشبختی، در راستی و پاکی است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

تا ساختارها سامان نیابد ، بالندگی هویدا نمی گردد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

کسی که گوش به سخن خردمندان دارد ، از خواری و زبونی به دور است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان، رفتن به سوی رخدادهای تازه است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

بزرگی تنها در خرد و اندیشه برتر و پیشرو ، هویدا می گردد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studie
 
کودکان خویش را لوس و پررو بار نیاوریم که در بزرگسالی گستاخ و ناتوان خواهند بود . حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند .  دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف ایران)

رستاخیزهای مردمی ، بدون همراهی زنان دلیر ، ناممکن است چرا که زن ، پرچمدار وارستگی ، پاکی و از خودگذشتگی است . حکیم ارد بزرگ  «نابغه فلسفه»

زیاده روی در ستایش دیگر آدمیان، بردگی و نابودیمان را در پی دارد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Iranian philosopher)


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher